Авіасполучення з Україною може зупинитися найближчими днями

10
ПІДПИСАТИСЯ НА ТИЖНЕВИК
Роз'яснюємо, що стоїть за 10 темами тижня та як воно стосується вас. Підпишиться, щоб читати там де вам зручно: в Telegram, Viber, Facebook або Instagram. Або відправимо на електронну пошту.

Найближчим часом (найчастіше називається дата – понеділок 14 лютого) міжнародне авіасполучення з Україною може бути зупинено через відкликання страховими компаніями гарантій на авіаперельоти над нашою країною.

“Більшість бортів і в українських, і в іноземних авіакомпаній не є їхньою власністю, а беруться до оперативного лізингу. Лізингодавець вимагає оформлення страховки на суму вартості літака плюс 10% (10-100 млн доларів) для покриття можливих ризиків. Крім цього, за міжнародним законодавству, авіакомпанія має страхувати громадянську відповідальність, для європейського ринку вартість такої страховки становить 550 млн доларів на рік. Без останньої просто не можна піднімати літаки в небо. Якщо вона не забезпечується, авіакомпанія не має права літати”, – пояснив керівник консалтингової агенції Friendly Avia Support Олександр Ланецький.

“Справді, міжнародні страховики можуть зняти гарантії. Після заяви KLM про припинення роботи в Україні та масове відкликання працівників посольств страховий ринок занервував. Іноземці перестраховики можуть залишити рішення щодо гарантії на страховиках, але ті навряд чи ті братимуть на себе таку відповідальність. Та й авіакомпанії навряд чи ризикуватимуть пасажирами та літаками. Тому ми побачимо у прямому сенсі порожнє небо – не літатимуть ні іноземні, ні українські перевізники”, – повідомив голова Асоціації страхового бізнесу України В’ячеслав Черняховський.

Тобто відсутність гарантій зі страхування означає, що авіаперевезення в Україні можуть повністю зупинитися.

Крім того, українці-власники приватних літаків повідомляють, що їм надійшло повідомлення, що протягом 48 годин страхові гарантії на їхні борти будуть відкликані, а тому літаки мають залишити до закінчення цього терміну Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зрада чи перемога?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
ПІДТРИМАЙТЕ НАС
Без вашої підтримки, ми не зможемо розвивати якісну журналістику в нашому місті. Підтримати
Прокоментувати публікацію можно на наших сторінках в Telegram, Facebook або Instagram.