Бомбосховища у Миколаєві: де сховатися у разі небезпеки (ОНОВЛЕНО)

113
ПІДПИСАТИСЯ НА ТИЖНЕВИК
Роз'яснюємо, що стоїть за 10 темами тижня та як воно стосується вас. Підпишиться, щоб читати там де вам зручно: в Telegram, Viber, Facebook або Instagram. Або відправимо на електронну пошту.

У Миколаєві міська влада перевіряє готовність та стан бомбосховищ. Однак містянам не варто хвилюватися про воєнні дії. Про це повідомив миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, пише “Шиповник”.

Ми наразі займаємося підготовкою перевірки бомбосховищ, триває активна робота. Адже там є проблеми технічного характеру, тобто деякі обленерго не підключає і просить поставити лічильники, десь бізнесмени із сумнівним минулим оформляли право власності на підвали, – сказав Сєнкевич.

На запитання про те, чи готове місто захищати себе у разі воєнних дій, очільник міста відповів, що кілька військових частин, розташованих у Миколаєві, допомагають мешканцям почуватися у безпеці.

У Миколаєві – одне з найбільших військових угруповань в Україні. Я думаю, миколаївці не думають про війну і дуже розслаблені через те, що в нас дуже великий військовий контингент, за що їм велике спасибі – миколаївці сплять спокійно, – зазначив Сєнкевич.

У Корабельному районі Миколаєва є лише два бомбосховища для загального користування, решта — для працівників підприємств

У Миколаєві у 70 бомбосховищах відсутня фільтровентиляційна обладнання, на його відновлення потрібне 17 мільйонів гривень.

Зокрема, у Корабельному районі Миколаєва з 10 захисних споруд лише 2 розташовані на території району та включені до розрахунку укриття населення. Інші 8 бомбосховищ знаходяться на території промислових підприємств, практично на околицях району далеко від житлових будинків, і призначені для укриття працюючої зміни підприємства, на якому вони розташовані.

8 споруд розташовані:

    • Миколаївське відділення ПАТ «ABINBEV/EFES Україна», Миколаїв, вул. Янтарна, 320
    • ТОВ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», Миколаїв, Заводська площа, 1
    • ТОВ «Кютерміналз Ольвія», Миколаїв, вул. Айвазовського, 29
    • ТОВ «Компанія «Єврівнішторг», Миколаїв, вулиця Айвазовського, 13
    • ТОВ «Лентакс-Юг», Миколаїв, вул. Айвазовського, 15

Кількість бомбосховищ на кожному із підприємств в адміністрації району не вказали, але повідомили, що 3 «обмежено готові» до укриття населення, а 5 зовсім не готові.

2 захисні споруди розташовані на території району та включені до розрахунку укриття населення. Перше відноситься до ТОВ “Металург Півдня” і воно “обмежено готове” до укриття населення. Друга захисна споруда розташована по вулиці Металургів, 4 та знаходиться у державній власності. В адміністрації району вказали, що з листування з Фондом державного майна України встановлено, що воно не готове до укриття населення.

У відповіді на запит керівництво адміністрації зазначає, що зараз вони не мають права перевіряти захисні споруди. Балансоутримувачі самі оцінюють їхній стан.

— Відповідно до «Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту», затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 року № 579, перевірка готовності захисних споруд органами місцевого самоврядування не проводиться. Оцінка стану готовності захисних споруд здійснюється балансоутримувачами щорічно, – йдеться у відповіді на запит.

Також на території району визначено 81 підвальне приміщення (департамент ЖКГ – 37, ОСББ – 20, управління освіти Миколаївської міськради – 18, департамент освіти, науки та молоді ОДА – 4, адміністративно-культурні будівлі Миколаївської міськради – 2), які можна використовувати для укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Варто зазначити, що захисні споруди, розташовані на території Корабельного району, не перебувають на балансі адміністрації, тому кошти на їх ремонт та експлуатацію не виділяються.

На тлі загрози нападу Росії в Україні почали перевіряти бомбосховища

На тлі зростання загрози нападу з боку Росії, в містах проводяться перевірки готовності бомбосховищ, яких лише в столиці налічують близько 4,5 тисяч. У Києві та інших містах-мільонниках їх навіть звели в спеціальну інтерактивну мапу. Як йдеться в сюжеті ТСН, під це виділені підвали будинків, спеціально обладнані укриття на підприємствах і навіть паркінги для автомобілів. Та найбільша надія столиці – метрополітен. У підземці та інших сховищах можуть знайти прихисток понад 2,5 млн осіб (лише половина населення Києва):

А що у нас в Миколаєві?

Чи всі вони придатні для укриття? Цікава ваша думка. Поки ми вирішили розповісти, де знаходяться бомбосховища у місті та хто за них відповідає.

Нащо мені це знати? У разі надзвичайної ситуації у вигляді техногенного, природного та військового характеру, кожному миколаївцю необхідно вирушити до бомбосховища. Дані об’єкти найчастіше розміщені у навчальних та культурних установах, гуртожитках, лікарнях та у підвальних приміщеннях житлових будинків.

У разі незадовільного стану даних приміщень, прохання звернутися до відповідної інстанції для виправлення ситуації. Це може врятувати ваші та чиїсь життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зрада чи перемога?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
ПІДТРИМАЙТЕ НАС
Без вашої підтримки, ми не зможемо розвивати якісну журналістику в нашому місті. Підтримати
Прокоментувати публікацію можно на наших сторінках в Telegram, Facebook або Instagram.